Royal Honey - 25$ / Njesi

Facial Clay Mask gold
MJALT SIDRI ME QUMËSHT BLETE DHE GINSENG KOREAN

Pema e sidrit gjendet ne vendet aziatike si Jemen , Arabi Saudite , shtetet e gadishullit arabik, gjithashtu egziston dhe në Siri ne regjionin verilindor Tel-Ebjed, dhe me pak ne luginën e Jermukut.

Karakteristike e mjaltit është se ai nuk kristalizohet, është i shijshëm dhe energjik per organizmin. Dallohet nga mjaltërat e tjere sepse, ne te kemi shtuar dhe qumësht blete i freskët 3 %, rrenje te xhinsingut te kuq Korean me masë 1.5 %. Keshtu qe konsiderohet prodhim i mrekullueshem.

Dobite më kryesore të këtij prodhimi janë:

• Ndihmon ne kurimin e dobesise seksuale ( inpotences).
• Ka ndikim te madh tek pacientet që vuajnë nga pakesimi i spermatozoidëve.
• Forcon sistemin imunitar te organizmit duke luftuar te gjitha sëmundjet.
• Rigjalleron memorien dhe mendjen.
• Është burim kryesor energjie për sportistëst dhe per ata qe merren me stervitje.
• Parandalues i fortë i arteriosklerozës dhe i sëmundjeve te pleqërisë.
• Ul nivelin e sheqerit ne gjak.
• Eshte Energjik natyral i sigurt per, lodhjen, stresin dhe pagjumësine.
• Forcues i mëlcisë dhe shume i dobishëm për kurimin e ikterit (shenjat per semundje te melçise dhe verdhezes).
• Forcon flokët dhe ndalon rënien e tyre.
• Shumë rezistent ndaj anemise (pakesimit te gjakut).
• Shumë i dobishëm për ata që vuajnë nga çregullimet e oreksit.
• Ka efekt parandalues per sëmundjet e këqija tumorale.
• Redukton dhimbjet e shpinës, të kyçeve dhe sëmundjeve reumatizmale.
• Ka efekt mbrojtës kundër koagulimit (mpiksjes) te gjakut.
• Rekomandohet te përdoret dhe gjate periudhes se riaftësimit, pas ndërhyrjeve kirurgjikale.

Menyra e përdorimit:

-Përzihet perberja me nje lugë të paster deri sa te marre nje forme homogjene (te njejte).

-Meret një lugë mesatare (luge çaji) nga perberja dhe konsumohet gjysëm ore para ushqimit 2 here ne dite per te rriturit.
Ndersa per te vegjëlit merret një lugë e vogel (luge kafeje) dhe konsumohet njesoj si te rriturit.

Për sportistet dhe per ata qe merren me stervitje:
- Merret një lugë e madhe (luge gjelle) me mjalte dhe futet në nje gjysëm gotë me ujë të ngrohtë dhe konsumohet një orë para fillimit të ushtrimeve stervitore.